Wyniki I etapu szkolnego konkursu: „Przyroda wokół nas”

  • Drukuj

   W dniu  17 maja 2012 r. w szkołach z terenu Powiatu Wrocławskiego, które wcześniej zgłosiły chęć uczestnictwa odbył się I etap szkolny konkursu pod patronatem honorowym Starosty Powiatu Wrocławskiego pt. „Przyroda wokół nas”. Do konkursu zgłosiło się 26 szkół podstawowych łącznie 820 uczniów.


   Po przeprowadzeniu eliminacji szkolnych na podstawie przesłanych wyników i testów 6 najlepszych uczniów z poszczególnych szkół, Komisja Konkursowa w składzie:
Joanna Brodowska – Dyrektor Wydziału Promocji, Rozwoju i Współpracy Zagranicznej Starostwa Powiatowego we Wrocławiu
Irena Krasicka – Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego we Wrocławiu
Piotr Śnigucki – Dyrektor Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych
Katarzyna Ossowska Kościelniak – Starszy specjalista Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych, po podsumowaniu wyników wyłoniła 10 najlepszych szkół (łączna suma punktów 6-ciu najlepszych uczniów), które zostaną zaproszone na etap powiatowy odbędzie się on 14 czerwca 2012r. w siedzibie Starostwa Powiatowego we Wrocławiu o godz. 10:00.


Najwyższą liczbę punktów 145 uzyskały :

1.    Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Długołęce, ul. Szkolna 40,
 opiekun Agnieszka Czubak,    
2.    Szkoła Podsatwowa im. Jana Brzechwy w Radwanicach, ul. Szkolna 14 a,
 opiekun: Katarzyna Kątnik

Następnie kolejno :

3.    Szkoła Podstawowa w Kobierzycach, ul. Parkowa 7,
opiekun: Wioletta Rumian -------------------------------------------------------------------------------------- 139 pkt.

4.    Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej, ul. Szkolna 3, 
Kiełczów, opiekun: Andrzej Sałandyk ----------------------------------------------------------------------- 138 pkt.

5.    Szkoła Podstawowa nr 1, im. M. Kardynała Bolesława Kominka ,
ul. 1 Maja 59,  Kąty Wrocławskie,  opiekun: Katarzyna Sowińska ------------------------------------- 136 pkt.

6.    Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej Żerniki Wrocławskie,
 opiekun: Teresa Rotter ----------------------------------------------------------------------------------------- 134 pkt.

7.    Szkoła Podstawowa nr 1 im. J. Korczaka w Sobótce,
 opiekun: Ewa Nestrowicz --------------------------------------------------------------------------------------- 134 pkt.

 8.Szkoła Podstawowa im. B. Krzywoustego , ul. Kolejowa 4, 
Kamieniec Wrocławski, opiekun: Izabela Skotnicka --------------------------------------------------- 133 pkt.


9.    Szkoła Podstawowa w Siechnicach, ul. Szkolna 4,
 opiekun : Ewa Piotrowska -------------------------------------------------------------------------------------- 129 pkt.

10.    Zespół Szkolno Przedszkolny nr 4 w Polakowicach, ul. Szkolna 5,
 opiekun: Barbara Zawadzka ------------------------------------------------------------------------------------ 128 pkt.


Gratulujemy wyników i życzymy sukcesów na kolejnym finałowym etapie.
Organizatorzy !

 

Poniżej przedstawiamy listę gatunków roślin i zwierząt, które będą obowiązywały na etapie powiatowym.

Gatunki roślin:
1.      sosna
2.      cis
3.      modrzew
4.      wiąz
5.      jesion
6.      klon
7.      kasztanowiec
8.      dąb
9.      jarzębina
10.    dzika róża
11.    konwalia majowa
12.    bluszcz
13.    śnieżyczka przebiśnieg
14.    śnieżyca wiosenna
15.    zawilec gajowy
16.    kosaciec żółty
17.    rumian polny
18.    chaber bławatek
19.    mak polny
20.    fiołek trójbarwny
21.    babka zwyczajna
22.    mniszek pospolity
23.    pokrzywa zwyczajna
24.    fiołek leśny
25.    grążel żółty
26.     grzybienie białe
27.    pałka wodna

Gatunki zwierząt:
1.      orzeł
2.      dzięcioł
3.      sowa
4.      zimorodek
5.      szpak
6.      wróbel
7.      sikorka
8.      bocian
9.      nietoperz
10.    salamandra plamista
11.    ropucha
12.    rzekotka drzewna
13.    żółw
14.    jaszczurka
15.    jeż
16.    ryś
17.    żubr
18.    kret
19.    lis
20.    łasica
21.    wilk
22.    niedźwiedź
23.    pająk
24.    pstrąg
25.    paź królowej
26.    bielinek kapustnik