II edycji konkursu fotograficznego „Piękno i zagrożenia architektury w Parku Krajobrazowym Dolina Baryczy”

    W dniu 12 czerwca 2013r. o godz. 10:00 w Centrum Edukacyjno Turystyczno Sportowym w Krośnicach odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom II edycji konkursu fotograficznego „Piękno i zagrożenia architektury w Parku Krajobrazowym Dolina Baryczy”.  Konkurs został skierowany do szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu parku krajobrazowego „Dolina Baryczy” z części wielkopolskiej i dolnośląskiej.  Do konkursu zgłosiło się łącznie 100 uczestników z 16 szkół.

  Uroczystego otwarcia finału konkursu dokonał Dyrektor Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych witając zaproszonych laureatów wraz z opiekunami oraz gości, ze strony wielkopolskiej parku Dyrektora Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego Pana  Janusza Łakomca wraz z pracownikiem koordynującym konkurs Panią Małgorzatą Walicht.
Następnie Dyrektor DZPK przedstawił krótką prezentację o Parku Krajobrazowym „Dolina Baryczy” i przystąpił do wręczenia nagród .
Nagrody przyznano w dwóch kategoriach – szkoły podstawowe i gimnazjalne.
Nagrodami w tym konkursie były książki-albumy oraz publikacje DZPK za zajęcie trzech pierwszych miejsc w obu kategoriach oraz nagrody dla opiekunów.
Na zakończenie uroczystości wszystkich uczestników i gości zaproszono na drobny poczęstunek.
Po zakończeniu uroczystości na finalistów udali się na przejażdżkę kolejka wąskotorową po parku w Krośnicach, pod przewodnictwem strażnika parku Pana Zdzisława Rogowskiego , która została zakończona grilem.


Poniżej wyniki konkursu.

Kategoria Szkoła Podstawowa:

I miejsce: Julia Ługowska
z Zespołu Szkół w Pawłowie , zdjęcie: „Zameczek w Mojej Woli”- opiekun: Elżbieta Cieślak

II miejsce: Kornelia Kupis z Zespołu Szkół w Kuźnicy Czeszyckiej, zdjęcie „Zabytkowy dom w Borzynowie”, opiekun: Renata Wołkowska

III miejsce: Małgorzata Pietrzak ze Szkoły Podstawowej w Nowym Zamku, zdjęcie „Ruiny XVIII wiecznego pałacu w Trebicku

Kategoria Gimnazjum:

I miejsce: Paulina Szatkowska z Gimnazjum w Kuźnicy Czeszyckiej, zdjęcie: „Zapomniane ruiny pałacu w Goszczu”, opiekun: Dorota Piec

II miejsce: Jakub Ligocki ze Zespołu Szkół w Jankowie Przygodzkim, zdjęcie „Ruiny zamku w Miliczu”, opiekun: Mirosława Nowak

III miejsce: Magdalena Łaskawa z Gimnazjum w Kuźnicy Czeszyckiej zdjęcie „Przemijanie”, opiekun: Dorota Piec.