Rozstrzygnięcie III edycji konkursu fotograficznego „Dolina Baryczy - miejsca piękne i nieznane”, Wrocław

   W dniu 18 czerwca 2014r. o godz. 10:00 w Centrum Edukacyjno Turystyczno Sportowym w Krośnicach odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom, III edycji konkursu fotograficznego „Dolina Baryczy - miejsca piękne i nieznane”.
Konkurs został skierowany do szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu parku krajobrazowego „Dolina Baryczy” z części wielkopolskiej i dolnośląskiej.

Do konkursu zgłosiło się łącznie 95 uczestników z 12 szkół. Uroczystego otwarcia finału konkursu, dokonał Dyrektor Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych Pan Piotr Śnigucki, witając zaproszonych laureatów wraz z opiekunami oraz gości, ze strony wielkopolskiej parku: Dyrektora Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego Pana  Janusza Łakomca i pracownika koordynującego konkurs, Panią Małgorzatą Walicht. Następnie Dyrektor DZPK przedstawił krótką prezentację o Parku Krajobrazowym „Dolina Baryczy” i przystąpił do wręczenia nagród.  Nagrody przyznano w dwóch kategoriach – szkoły podstawowe i gimnazjalne. Nagrodami w tym konkursie były książki-albumy oraz publikacje DZPK za zajęcie trzech pierwszych miejsc w obu kategoriach, oraz nagrody dla opiekunów. Na zakończenie uroczystości wszystkich uczestników i gości zaproszono na drobny poczęstunek. Po zakończeniu uroczystości finaliści udali się na przejażdżkę kolejką wąskotorową po parku w Krośnicach, pod przewodnictwem Strażnika parku Pana Zdzisława Rogowskiego.


Poniżej wyniki konkursu.

Kategoria Szkoła Podstawowa:

I miejsce: Oliwia Ratyńska - Szkoła Podstawowa w Miliczu , zdjęcie: „Zabytkowa pasieka”- opiekun: Danuta Przybylska

II miejsce: Monika Pacyna z Zespołu Szkół w Pawłowie, zdjęcie „Leśna ścieżka do Sośni”, opiekun: Anna Gertig
III miejsce: Szymon Brodala ze Szkoły Podstawowej w Radziądzu, zdjęcie „Spływ kajakowy”, opiekun : Urszula Krzyżanowska

Kategoria Gimnazjum:

I miejsce: Natalia Gruchot z Gimnazjum w Dębnicy, zdjęcie: „Droga do…”, opiekun: Donata Warzecha
II miejsce: Patryk Marciniak z Gimnazjum w Miliczu, zdjęcie „Terasy zalewowe rzeki Barycz”, opiekun: Magdalena Dzielicka
III miejsce: Filip Kot z Gimnazjum w Raczycach zdjęcie „Leśna studnia”, opiekun: Maria Stolarek                        Gratulujemy zwycięzcom!