Spacer Ekologiczny z okazji obchodów Światowego Dnia Ziemi w Parku Krajobrazowym „Chełmy”, Myślibórz

   Z okazji  Dnia Ziemi, obchodzonego na świecie już po raz 51-szy, Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych zorganizował Spacer Ekologiczny dla uczniów szkół podstawowych z Dolnego Śląska.

   Dzięki Spacerowi Ekologicznemu możemy zadbać o popularyzację wiedzy ekologicznej „w terenie”, wśród najmłodszych mieszkańców naszego województwa!
W tym roku, wędrowaliśmy pod międzynarodowym hasłem „Przywróćmy Naszą Ziemię”.  Dopisała Nam zarówno frekwencja, jak i dobre humory, a pogoda była na tyle łaskawa, że udało się przemaszerować całą zaplanowaną trasę!

   Tematyka Spaceru, zgodnie z tegorocznym hasłem obejmowała takie zagadnienia jak: zwiastuny wiosny, legendę o Ekoludku, rozpoznawanie drzew, obrazy z darów natury. Edukatorzy CEEiK prowadzący spotkanie przedstawili spacerowiczom cenne gatunki flory i fauny Parku Krajobrazowego „Chełmy”,  a także nawiązali  do znaczenia człowieka w ochronie przyrody i środowiska.


   Wędrując podczas wypraw terenowych i obserwując przyrodę z bliska, poznajemy ją w najlepszy możliwy dla młodych ludzi sposób, dlatego szkoły zainteresowane uczestnictwem w kolejnych spotkaniach z przyrodą w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi w PK „Chełmy” serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach Spaceru Ekologicznego, o czym będziemy informować na stronach Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych oraz Facebook`u CEEiK.

   Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych O/Legnica-Myślibórz dziękuje wszystkim uczestnikom Spaceru Ekologicznego 2021  za wspólne wiosenne spotkanie!