Świąteczne warsztaty edukacyjne „Las pełen niespodzianek” i podsumowanie konkursów przyrodniczych, Jelenia Góra

   W dniu 7 grudnia 2017 roku odbyły się, już po raz siódmy, w Ośrodku Edukacji Ekologicznej DZPK Oddział Jelenia Góra świąteczne warsztaty edukacyjne pt. „Las pełen niespodzianek”. Uczestnikami zajęć byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze. W programie spotkania była prelekcja edukacyjna na temat wybranych gatunków zwierząt i ich różnego sposobu przygotowania się do okresu zimowego oraz ozdabianie ekologicznych choinek.

Przy muzyce kolęd i słodkim poczęstunku zorganizowanym przez Oddział Jelenia Góra uczestnicy zajęć wykazali się dużą pomysłowością i zdolnościami artystycznymi w tworzeniu kompozycji świątecznych z naturalnych materiałów leśnych. Prace odbywały się w grupach, które pod koniec zajęć prezentowały efekty swoich działań – powstały cztery piękne, każda w swoim stylu, choinki świąteczne. Podczas warsztatów odbyło się także podsumowanie dwóch konkursów przyrodniczych organizowanych przez Oddział Jelenia Góra tj. fotograficznego pt. „Jestem mykofotografem” i filmowo-mulimedialnego pt. „,Zabytki okiem kamery” oraz wręczenie dla laureatów dyplomów i nagród konkursowych.   

Wszystkim uczestnikom w programie tegorocznej edukacji przyrodniczej w Ośrodku Edukacji Ekologicznej DZPK Oddział Jelenia Góra dziękujemy za udział w zajęciach edukacyjnych i konkursach przyrodniczych. Zapraszamy do współpracy w przyszłym roku kalendarzowym. Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!!!    


Uczestnicy artystycznych warsztatów świątecznych, zajęcia w grupach - ozdabianie ekologicznych choinek. 


Podsumowanie konkursów przyrodniczych organizowanych przez DZPK Oddział Jelenia Góra.