Wakacyjne spotkania z przyrodą 2020, Jelenia Góra

   Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych Oddział Jelenia Góra uwzględniając aktualną sytuację w kraju i promocję rozwoju turystyki regionalnej na Dolnym Śląsku, w tym poznawanie wartości przyrodniczych i miejsc wartych zobaczenia na terenie parków krajobrazowych, przedstawia ofertę edukacyjną na czas wakacji. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych – dzieci i młodzież, całe rodziny, turystów odwiedzających region jeleniogórski oraz mieszkańców Rudawskiego Parku Krajobrazowego i Parku Krajobrazowego Doliny Bobru na bezpłatne spacery z pracownikiem Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Jeleniej Górze, które organizowane będą na ścieżkach przyrodniczych. Spotkania mają na celu przybliżenie informacji o lokalnych ciekawostkach, a jednocześnie zachęcić do ponownego odwiedzenia tych terenów w przyszłości wg hasła „cudze chwalicie swego nie znacie”. Oferta obejmuje 4 trasy spacerowe po największych atrakcjach jeleniogórskich parków krajobrazowych. Dodatkowo organizujemy bezpłatne spotkania przyrodnicze z edukatorem DZPK w placówkach oświatowych na terenie miasta Jeleniej Góry oraz w naszym ośrodku edukacyjnym i ogrodzie dydaktycznym w Jeleniej Górze przy ul. Kamiennogórskiej 2.


   Warunkiem udziału w w/w spotkaniach jest grupa min. 10-osobowa. Termin spotkania po wcześniejszym zgłoszeniu i uzgodnieniu spraw organizacyjnych, a w przypadku zajęć stacjonarnych także wyboru tematu przyrodniczego. Spotkania będą odbywać się z zachowaniem aktualnie obowiązujących zaleceń dotyczących bezpieczeństwa i ochrony zdrowia.    
   Zapraszamy na spotkania od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 15.00. Dodatkowe informacje dostępne są pod nr tel. 75 7553735 i e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Linki:
Regulamin działalności edukacyjnej Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych w czasie stanu epidemii
Formularz zgłoszenia na zajęcia edukacyjne w DZPK oddział Jelenia Góra
Wakacyjne spotkania z przyrodą – ścieżki edukacyjne DZPK
Ścieżki edukacyjne DZPK
Wakacyjne spotkania z przyrodą – tematy spotkań przyrodniczych