Z przyjemnością informujemy, że w XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski, którego finał odbywał się 6-8 czerwca br. w województwie wielkopolskim w miejscowości Kobylnica, zwyciężyła reprezentacja naszego województwa. Zwycięska drużyna to uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Świebodzicach, reprezentujący Książański Park Krajobrazowy w składzie: Zofia Ślusarczyk, Julia Trólka, Miłosz Piotrowski. Opiekunką grupy była Pani Katarzyna Cabanek. W całym konkursie w 5 etapach kwalifikacyjnych rywalizowało ponad 6600 osób z 414 szkół, z terenu 275 gmin położonych w obszarze 101 parków krajobrazowych.
W imieniu całej załogi Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych we Wrocławiu składamy gratulacje z osiągniętego sukcesu, który jest dowodem dużej wiedzy zwycięzców konkursu i z pewnością efektem ogromnego wkładu pracy zarówno całej zwycięskiej drużyny a szczególnie jej opiekunki . W rozwiązywanych zadaniach uczniowie wykazali się dużą wiedzą nie tylko o parkach krajobrazowych naszego kraju ale także z zakresu biologii. Musieli opanować umiejętności rozpoznawania roślin i zwierząt chronionych a także rozwiązywać przygotowane dla grupy praktyczne zadania w grach terenowych.

Gratulujemy sukcesu.

W konkursie zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Świebodzicach, reprezentująca Książański Park Krajobrazowy w składzie:

   1.   Miłosz Piotrowski
   2.   Zofia Ślusarczyk
   3.   Julia Trólka

Pod opieką Pani Katarzyny Cabanek