Złota Pinezka Map Google dla Ślężańskiego Parku KrajobrazowegoMiło mi poinformować, iż w tegorocznym plebiscycie Gooble Map zorganizowanym z okazji 15 rocznicy istnienia aplikacji w ramach zorganizowanego przez siebie konkursu na najlepsze atrakcje turystyczne w Polsce firma ta przyznała nagrodę Złotą Pinezkę dla Ślężańskiego Parku Krajobrazowego. Nagroda jest tym bardziej zaszczytna, że jest ona przyznawana na podstawie opinii użytkowników tej aplikacji. Opinie i oceny użytkowników korzystających z aplikacji z całego kraju i innych państw, są podstawą do przyznania przez koncern Google Statuetki Złotej Pinezki Map Google w 2022 roku.

Złote Pinezki to wyróżnienie dla najbardziej docenianych przez użytkowników aplikacji atrakcji turystycznych w kraju. Nasz malowniczy Ślężański Park Krajobrazowy znalazł się w gronie laureatów, 5 wyjątkowych parków krajobrazowych Polski. Ślężański Park Krajobrazowy jako jeden z dwóch parków który otrzymał bardzo wysoką średnią ocen turystów bo aż 4,8 w pięciopunktowej skali. Laureaci konkursu to wyjątkowe pod względem przyrodniczym, a także historycznym i kulturowym miejsca doceniane przez użytkowników Map Google, którzy odwiedzają parki oraz dzielą się swoimi wrażeniami.

Bogactwo i różnorodność przyrody, mnogość szlaków zarówno dla miłośników pieszych wędrówek, jak i rowerowych wycieczek oraz dostępna infrastruktura miejsc to tylko niektóre z zalet parków dostrzeżonych przez użytkowników i użytkowniczki. Oceniana jest także zagospodarowanie turystyczne , dostępność informacji w internecie, dokładność map i istniejące w terenie atrakcje dla odwiedzających. W klasyfikacji liczy się także ilość informacji i zdjęć umieszczanych w internecie przez osoby odwiedzające ten park.

Dla Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych jest to wyjątkowe wyróżnienie. Nagroda Złotej Pinezki to najwłaściwszy dowód na to, że tereny Ślężańskiego Parku Krajobrazowego przyciągają każdego roku rzeszę turystów, którzy doceniają jego walory przyrodnicze i krajobrazowe. Jest to owoc nie tylko naszej pracy, ale także pracy innych jednostek takich jak Lasy Państwowe, a także pracy i zaangażowania Samorządów Gmin na terenie których leży Ślężański Park Krajobrazowych.

Jesteśmy przekonani, że nagroda ta przyczyni się także do jeszcze większego rozpropagowania piękna tego parku w całym kraju i nie tylko. Z pewnością będzie bodźcem do odwiedzenia go przez jeszcze większą ilość turystów.

Złota Pinezka Map Google dla Ślężańskiego Parku Krajobrazowego