W dniu 7 czerwca 2019 roku odbyło się w ogrodzie dydaktycznym Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych w Jeleniej Górze spotkanie edukacyjne pt. „EKOprzedszkolak”. To już szósta edycja spotkania integracyjnego dla najmłodszych uczestników edukacji ekologicznej o ochronie przyrody parków krajobrazowych. W tym roku uczestnikami spotkania byli przedstawiciele Przedszkola Akademia Happy Kids w Jeleniej Góry i Przedszkola Publicznego w Łomnicy oraz laureaci konkursu plastycznego pt. „Kto w wodzie pływa”.
W programie spotkania były występy artystyczne przedszkolaków oraz gry i zabawy edukacyjne przygotowane przez pracowników DZPK i współpracujące z Oddziałem Jelenia Góra jednostki, jak również podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Kto w wodzie pływa” i wręczenie dyplomów oraz nagród. Głównym punktem spotkania było otwarcie wiaty edukacyjnej w ogrodzie dydaktycznym z udziałem Pana Prezydenta Miasta Jeleniej Góry Jerzego Łużniaka. Obiekt jest kolejną inwestycją/infrastrukturą edukacyjną na terenie ogrodu dydaktycznego jako uatrakcyjnienie zajęć/warsztatów przyrodniczych na świeżym powietrzu. W ramach otwarcia wiaty odbyło się symboliczne przecięcie wstęgi z udziałem Pana Prezydenta i najmłodszych przedstawicieli obu przedszkoli oraz mianowanie uczestników spotkania na ekoprzedszkolaków.


Podczas spotkania dzieci uczestniczyły w grach i zabawach edukacyjnych – malowały popularne gatunki zwierząt, brały udział w zabawach ruchowych naśladując różne zwierzęta, poszukiwały zwierząt w ogrodzie dydaktycznym, układały puzzle. W tym roku dodatkową atrakcją, w ramach nawiązanej współpracy ze Strażą Miejską w Jeleniej Górze, Komendą Miejską Ochotniczej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze oraz Komendą Miejską Policji w Jeleniej Górze, było stoisko dotyczące ruchu drogowego i możliwość przejechania się na gokartach oraz zobaczenie z bliska, jak również zwiedzenie w środku samochodu strażackiego i policyjnego. Laureaci konkursu plastycznego ucieszyli się z nagród ufundowanych przez DZPK, a szczególnie z maskotek w kształcę ryb. Prace konkursowe laureatów, jak i wybrane prace innych uczestników konkursu, prezentowane były na spotkaniu w formie wystawy pokonkursowej. Dekoracją tegorocznego spotkania były również prace artystyczne przedstawiające bohaterów bajek dla dzieci, które udostępnione zostały przez Areszt Śledczy w Jeleniej Górze. 
Spotkanie edukacyjne w ogrodzie dydaktycznym odbyło się w miłej, pełnej radości i zadowolenia ze wspólnej zabawy atmosferze. Dla wszystkich uczestników organizator zapewnił napoje, owoce i słodki poczęstunek.

Za współpracę jednostek i zaangażowanie poszczególnych osób w organizację spotkanie, w imieniu jeleniogórskiego oddziału, serdecznie dziękujemy.

Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych Oddział Jelenia Góra  

01.jpg 02.jpg 03.jpg

04.jpg 05.jpg 06.jpg

07.jpg 08.jpg 09.jpg

10.jpg 11.jpg 12.jpg

13.jpg 14.jpg 15.jpg

16.jpg 17.jpg 18.jpg

19.jpg 20.jpg 21.jpg

22.jpg 23.jpg 24.jpg

25.jpg 26.jpg 27.jpg

28.jpg 29.jpg 30.jpg

31.jpg 32.jpg 33.jpg

34.jpg 35.jpg 36.jpg


Uczestnicy „EKOprzedszkolaka”, pokazy artystyczne przedszkolaków, otwarcie wiaty edukacyjnej, podsumowanie konkursu, gry i zabawy edukacyjne w ogrodzie dydaktycznym Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych Oddział Jelenia Góra.