Z okazji Dnia Ziemi, obchodzonego na świecie już po raz 51-szy, Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych zorganizował Spacer Ekologiczny dla uczniów szkół podstawowych z Dolnego Śląska.

   Dzięki Spacerowi Ekologicznemu możemy zadbać o popularyzację wiedzy ekologicznej „w terenie”, wśród najmłodszych mieszkańców naszego województwa!
W tym roku, wędrowaliśmy pod międzynarodowym hasłem „Przywróćmy Naszą Ziemię”. Dopisała Nam zarówno frekwencja, jak i dobre humory, a pogoda była na tyle łaskawa, że udało się przemaszerować całą zaplanowaną trasę!

  Tematyka Spaceru, zgodnie z tegorocznym hasłem obejmowała takie zagadnienia jak: zwiastuny wiosny, legendę o Ekoludku, rozpoznawanie drzew, obrazy z darów natury. Edukatorzy CEEiK prowadzący spotkanie przedstawili spacerowiczom cenne gatunki flory i fauny Parku Krajobrazowego „Chełmy”, a także nawiązali do znaczenia człowieka w ochronie przyrody i środowiska.


   Wędrując podczas wypraw terenowych i obserwując przyrodę z bliska, poznajemy ją w najlepszy możliwy dla młodych ludzi sposób, dlatego szkoły zainteresowane uczestnictwem w kolejnych spotkaniach z przyrodą w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi w PK „Chełmy” serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach Spaceru Ekologicznego, o czym będziemy informować na stronach Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych oraz Facebook`u CEEiK.

   Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych O/Legnica-Myślibórz dziękuje wszystkim uczestnikom Spaceru Ekologicznego 2021 za wspólne wiosenne spotkanie!

Ekoludek.jpg Emblemat-przyjaciel przyrody SP8 Lubin.jpg Obserwacje botaniczne.jpg

Obserwacje terenowe.jpg Przyjaciele przyrody- emblemat SP8 Lubin.jpg Rozpoznajemy zwiastuny wiosny.jpg

Spacer Ekologiczny 2021.jpg Spcer Ekologiczny zdjęcie grupowe.jpg Za chwilę wyruszamy na Spacer.jpg