Wystawa artystyczna „Przyroda i światło” w Jeleniej Górze

   Wystawa artystyczna pt. ,,Przyroda i światło” - pod takim hasłem odbyła się w styczniu 2013 roku prezentacja prac fotograficznych i malarskich, łącząca wartości przyrodnicze w różnych blaskach i odcieniach światła naturalnego w zależności od pory dnia i roku, podczas I Transgranicznego Festiwalu Przestrzeni Publicznej i V Karkonoskiego Festiwalu Światła 2013 w Jeleniej Górze.

Osiemnastu autorów prac - 11 fotografików i 7 malarzy – profesjonalistów i amatorów – prezentowało prace związane z przyrodą i światłem. Bogactwo ujęć, form i technik wyróżniało wystawę artystyczna jako miejsca kontaktu z wartościami przyrodniczymi regionu jeleniogórskiego i nie tylko. Każdy z autorów odkrywa swoje natchnienie w prezentowaniu piękna otaczającego nas środowiska. Z dużą indywidualnością i pasją podchodzą do uwiecznienia wybranych ujęć przyrodniczych, czy oddania ulotnego zjawiska natury w danej chwili w obiektywie czy za pomocą pędzla. Miejscem wystawy było Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej ,,Książnica Karkonoska”, ul. Bankowa 27 w Jeleniej Górze. Z wystawą powiązana była przyrodnicza prezentacja filmowa na przykładzie jednego z dwunastu parków krajobrazowych województwa dolnośląskiego tj. Parku Krajobrazowego Doliny Baryczy. Organizatorem wystawy artystycznej i prezentacji filmowej był Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych Oddział Jelenia Góra.
Program Festiwalu Świata w Jeleniej Górze związany był z wieloma wydarzeniami m.in. konferencja, wystawy, pokazy laserowe, mappingi. Miasto rozświetlone było różnymi barwami w przestrzeni i iluminacjami świetlnymi na budynkach. Światło połączone z muzyką, mimo zimowej i mroźnej aury, uprzyjemniało uczestnikom festiwalu pokazy i atrakcje festiwalowe.

Autorzy prac fotograficznych

P. Śnigucki, L. Mazur, W. Zawadzki, A. Kolbuch, A. Łetkowska
A. Raj, R. Soboń, K. Sawicki, A. i I. Uroda, F. Gmyrek, A. Tatowicz

Autorzy prac malarskich

J. Motyski, I. Sękowska, I. Regucka-Grała, F. Promirska
A. Makutynowicz, M. Głowacki, J. Adamczuk

 


Wystawa artystyczna ,,Przyroda i światło” – Książnica Karkonoska w Jeleniej GórzeWystawa artystyczna – prezentacja prac fotograficznych i malarskichUczestnicy wystawy artystycznej podczas festiwaluPrezentacje świetlne podczas Festiwalu Światła w Jeleniej GórzePokazy laserowe – magia światła i muzyki w Jeleniej Górze