Dni Otwarte Funduszy Europejskich

   Z okazji 10-j rocznicy członkowstwa Polski w Unii Europejskiej, Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych organizuje i bierze czynny udział w ogólnopolskiej akcji promocyjnej pn: „DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH” tym samym mamy przyjemność zaprezentowania zrealizowane przedsięwzięcie pt:
„Przywrócenie obszarów zdegradowanych (powojskowych) w Przemkowskim Parku Krajobrazowym na cele przyrodnicze i działalność proekologiczną”


Akcja organizowana jest na terenie Przemkowskiego Parku Krajobrazowego, w dniu 10 maja 2014 roku, w godz. od godz. 8:00 – 18:00  w obszarze użytku ekologicznego „Przemkowskie Bagno”
Organizowane są następujące atrakcje:
1.     Zwiedzanie obszaru użytku ekologicznego „Przemkowskie Bagno”, Przemkowskiego Parku Krajobrazowego oraz obiektów powojskowych – zimowisko nietoperzy - bunkry w Wilkocinie.
2.     Udział dzieci i młodzieży w terenowych zajęciach przyrodniczych oraz konkursach edukacyjnych (łąka przy rzece Szprotawa) z atrakcyjnymi nagrodami. Zajęcia edukacyjne oparte o sprzęt i urządzenia uzyskane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego „Pracownia Przyrodnicza w Każdej Gminie”
3.     Prezentacja zakupionego sprzętu rolniczego, jako elementu utrzymania wysokich walorów przyrodniczych i krajobrazowych użytku ekologicznego „Przemkowskie Bagno”
4.     Nauka wędkowania – instruktaż oraz praktyczna prezentacją (wędkowanie spławikowe i spiningowanie)
5.     Spływ łodzią rzeką Szprotawa – od mostu Koźlice do mostu Ostaszów - (ograniczona ilość miejsc)

Zapewniamy:
1.     Bezpieczne warunki uczestnictwa w akcji, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
2.     Przewodników i prowadzących zajęcia edukacyjne dla 2 grup po 30 osób (wymagane wcześniejsze zgłoszenie)
3.     Bezpłatny wstęp i uczestnictwo.Serdecznie Państwa zapraszamy:
Dyrektor DZPK Wrocław - Piotr Śnigucki.