Oddanie do użytku 3 kilometrowego odcinka ścieżki pieszo-rowerowej, Legnica

   Z przyjemnością informujemy, że dnia  29 września 2014 odbyło się oficjalne oddanie do użytku 3 kilometrowego odcinka ścieżki pieszo-rowerowej, prowadzącej z Jawora do Myśliborza.

W uroczystym otwarciu inwestycji uczestniczyło wielu gości zaproszonych przez Starostę Jaworskiego - Stanisława Laskowskiego. Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych reprezentował Pan Marek Cieślak, zastępca dyrektora DZPK.
Inwestycja ma celu poprawę bezpieczeństwa ruchu komunikacyjnego na drodze powiatowej nr 2822 D relacji Jawor – Myślibórz poprzez przebudowę drogi i budowę ścieżki pieszo-rowerowej prowadzącej od drogi krajowej nr 3 w kierunku Parku Krajobrazowego „Chełmy”, realizowanej w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój.


Ceremonia otwarcia ścieżki odbyła się przy Ośrodku wypoczynkowym Jawornik w Jaworze symbolicznym przecięciem wstęgi i wręczeniu podziękowań za pomoc w realizacji inwestycji. Inwestycja została zrealizowana dzięki współpracy lokalnych samorządów, Powiatu Jaworskiego, Gminy Jawor, Gminy Paszowice oraz dofinansowaniu z Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych - Etap II Bezpieczeństwo - Dostępność - Rozwój".
Ścieżka rowerowa posiada oznakowane pasy: asfaltowy dla rowerzystów  oraz z kostki betonowej pas dla pieszych. Na trasie znajduje się kilka punktów przystankowych, gdzie można odpocząć. Wyposażono je w ławki, kosze na śmieci i stojaki na rowery.

Z budowy tak długo oczekiwanej ścieżki zadowoleni a zarazem wdzięczni są kierowcy, rowerzyści, rolkarze, biegacze, chodziarze nordic walking, spacerowicze oraz turyści piesi mający łatwiejszy i bezpieczniejszy dostęp do Parku Krajobrazowego „Chełmy” oraz do Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa „SALAMANDRA” w Myśliborzu.
Mamy nadzieję, że zapowiadana budowa kolejnego odcinka ścieżki nastąpi niebawem.

Z turystycznym pozdrowieniem
Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych