EKOprzedszkolak 2015, Jelenia Góra

   To już po raz drugi organizatorem spotkania edukacyjnego dla przedszkolaków pt. „EKOprzedszkolak” był Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych Oddział Jelenia Góra. W dniu 17 czerwca 2015 roku w spotkaniu integracyjnym w ogrodzie dydaktycznym DZPK uczestniczyli przedstawiciele trzech przeszkoli współpracujących z Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej DZPK Oddział Jelenia Góra tj. Miejskie Przedszkole nr 10 w Jeleniej Górze, Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 15 i Gimnazjum nr 5 w Jeleniej Górze oraz Przedszkole Samorządowe nr 2 „Pod czerwonym muchomorem” w Piechowicach.

W programie spotkania były występy artystyczne przedszkolaków, gry i zabawy edukacyjne przygotowane przez pracowników DZPK, zajęcia z zaproszonym specjalnie na spotkanie Panem Pszczelarzem, który zaprezentował krótką prelekcję na temat świata pszczół i ich znaczenia dla przyrody oraz pokazał sprzęt do robienia miodu oraz budowę ula na nowym stanowisku edukacyjnym w ogrodzie dydaktycznym DZPK. Koordynację nad całością spotkania z oprawą muzyczną i ekozabawą dla wszystkich uczestników, w tym ze stanowiskiem malowania twarzy, prowadziła firma W&E Dekoracji i Organizacja Imprez z Jeleniej Góry. Dla wszystkich uczestników organizator zapewnił napoje i słodki poczęstunek. Jednym z punktów programu było także wręczenie nagród za udział w konkursie plastycznym organizowanym przez DZPK Oddział Jelenia Góra dla przedszkolaków pt. ,,Pożyteczna pszczoła”. Spotkanie odbyło się w miłej i radosnej atmosferze, której towarzyszyła słoneczna pogoda.
Serdecznie dziękujemy za współorganizację spotkania edukacyjnego p. Kamili Baran z firmy W&E Dekoracje i Organizacja Imprez oraz p. Andrzejowi Woroniec. Uczestnicy spotkania, pokazy artystyczne, malowanie twarzy, gry i zabawy edukacyjnePodsumowanie konkursu i laureaci konkurs plastycznego pt. „Pożyteczna pszczoła”