DZPK na happeningu rowerowym w Świebodzicach

   Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych Oddział Wałbrzych po raz kolejny uczestniczył w imprezie rowerowej organizowanej corocznie przez Urząd Miasta w Świebodzicach.
Tegoroczny happening odbył się w poniedziałek 26 września. Impreza ma na celu promowanie zdrowego stylu życia i aktywnego wypoczynku wśród najmłodszych, szczególnie że okolice Świebodzic i Książańskiego Parku Krajobrazowego obfitują w piękne trasy rowerowe. Poza atrakcjami typowo rowerowymi, jak wspólny przejazd ulicami miasta, znakowanie rowerów przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Świebodzicach i zmagania w różnorodnych konkursach sprawnościowych dla cyklistów, impreza oferowała szereg atrakcji towarzyszących.


Pracownicy DZPK Oddział Wałbrzych zaproszeni do uczestnictwa w imprezie promowali parki krajobrazowe województwa dolnośląskiego oraz uczestniczyli w zabawach dla najmłodszych uczestników spotkania. Atrakcją było „Leśne koło fortuny” umożliwiające dzieciom i młodzieży w różnym wieku sprawdzenie swojej wiedzy przyrodniczej. Na stoisku w namiocie DZPK zapoznać się można było z pracą i misją Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych oraz zaopatrzyć w bogaty zbiór publikacji promocyjnych i popularno-naukowych w postaci map, ulotek i broszur dotyczących parków krajobrazowych.