DZPK O/Wałbrzych rowerowo w Świebodzicach

   W dniu 18 września 2017 roku Pracownicy Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych Oddział Wałbrzych, we współpracy z przedstawicielem Stowarzyszenia Straż Ochrony Przyrody, uczestniczyli w HAPPENINGU ROWEROWYM organizowanym przez Burmistrza Miasta Świebodzice w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.


   Wśród wielu atrakcji, które dostępne były podczas happeningu, nasze „koło natury” cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Nagrodami za udział w zabawie były foldery i broszury edukacyjne stworzone przez zespół pracowniczy Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych. Dzieci były tak zaangażowane w zabawę, że podchodziły kilkukrotnie do zmagań z kołem i pytaniami, żeby tylko uzbierać całą kolekcję publikacji przyrodniczych.

   Mamy nadzieję, że nasz udział w Happeningu Rowerowym oraz foldery przyczynią się znacznie do pogłębiania wiedzy przyrodniczej młodych mieszkańców Świebodzic, oraz że będą oni nadal chętnie uczestniczyć w akcjach wspierających dbanie o środowisko.

Tekst: Aleksandra Halewicz
Zdjęcia: Edmund Staniewski