W DZPK o/Wałbrzych akcja propagująca dokarmianie ptaków ruszyła pełną parą

   Akcja propagująca dokarmianie ptaków prowadzona przez pracowników DZPK Oddział Wałbrzych, w tym roku rozpoczęła się od pierwszych chłodniejszych dni. Do pojawienia się pierwszych śniegów dzieci i młodzież z okolicznych placówek edukacyjnych, będzie już posiadała wiedzę, umiejętności i zapał do pomagania naszym latającym przyjaciołom.
   Pierwsze zajęcia zostały przeprowadzone w Oddziale Przedszkolnym Szkoły Podstawowej w Świdnicy. Głównym celem wizyty było zaznajomienie się uczniów z poprawnymi zasadami dokarmiania ptaków oraz pokazanie jak ważny jest właściwy dobór pokarmu i jego jakość.  Maluchy poznały także gatunki ptaków, które zimują w naszych miastach i lasach. Największy zachwyt wzbudziła sikora bogatka, którą dzieci miały też okazję pokolorować na przygotowanych przez DZPK O/Wałbrzych malowankach.


   Na koniec zajęć dzieci otrzymały dwa karmniki oraz ziarno dla ptaków. Mamy nadzieję, że będą dokarmiać ptaki z równie wielkim zaangażowaniem, jak to które towarzyszyło im podczas zajęć.
   Karmniki, które trafiają do placówek edukacyjnych wykonane zostały podczas konkursu „Pomóż ptakom przetrwać zimę”, który organizowany był przez Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych Oddział Wałbrzych. Karmniki są rozwożone po okolicznych placówkach edukacyjnych i terapeutycznych, co wzbudza duże zainteresowanie zarówno ze strony uczniów jak i samego grona pedagogicznego.
   Mamy ogromną nadzieję, że nasza akcja przyniesie zamierzony cel i ptaki z naszej okolicy spokojnie przetrwają zimę z pełnymi brzuchami.


Tekst: Aleksandra Halewicz
Zdjęcia: Edmund Staniewski, Piotr Ciężki