Wielkie sprzątanie Borowego Jaru 2019, Jelenia Góra

   Sprzątanie Borowego Jaru, terenu pomiędzy Jelenią Góra a Siedlęcinem, na obszarze Parku Krajobrazowego Doliny Bobru, to kolejna akcja ekologiczna w trosce o ochronę środowiska jednostek organizacyjnych bezpośrednio związanych z terenem Borowego Jaru. Dwudniowa akcja odbyła się 25-26 kwietnia 2019 r. Sprzątano szlaki turystyczne, ścieżki spacerowe, brzegi rzeki Bóbr i Jeziora Modrego, a także, za pomocą specjalistycznego sprzętu, zbierano śmieci z wody. W tym roku ogółem w akcji zebrano 2,6 tony śmieci.


Teren Borowego Jaru jest miejscem licznie odwiedzanym przez mieszkańców miasta Jeleniej Góry i okolicznych gmin, a także turystów przebywających w regionie jeleniogórskim. Jest to miejsce  wypoczynku i rekreacji oraz uprawiania różnych dyscyplin sportowych na łonie przyrody. Niestety, co roku na tym obszarze pojawia się także ogromna ilość śmieci zarówno tych, które przynosi rzeka Bóbr, jak i tych, które wyrzucane są przez mieszkańców i turystów.

Środowisko przyrodnicze, w którym żyjemy jest naszym wspólnym dobrem,
tak więc wspólnie dbajmy o jego czystość!!!

Wszystkim instytucjom i uczestnikom biorącym udział w tegorocznej akcji sprzątania Borowego Jaru serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym roku.